FB

Dla dorosłych

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że sport ten uznawany jest za najzdrowszą ze wszystkich dyscyplin. Może ją uprawiać każdy, bez względu na kondycję i wiek. Na pływanie, po konsultacji z lekarzem, decydują się także kobiety w ciąży. Uprawiane racjonalnie, bez narażenia się na przetrenowanie lub kontuzję, przynosi wiele korzyści. Oprócz tego, że modeluje sylwetkę, pełni również funkcje zdrowotną i korekcyjną.

Pływanie niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Stawy oraz kręgosłup nie ulegają takim przeciążeniom, jak na lądzie i dlatego osoby ze schorzeniami kręgosłupa powinny uprawiać właśnie tę dyscypliną sportu.
  • Systematyczne pływanie pozwoli uzyskać zgrabną sylwetkę, nie powodując przeciążeń.
  • Hartuje i uodparnia nasz organizm na przeziębienia, a także opóżnia procesy starzenia.
  • Mięśnie oddechowe w środowisku wodnym pracują znacznie wydajniej, gdyż wydech do wody wymusza intensywniejszą pracę tych mięśni.
  • Dotlenienie organizmu wpływa bezpośrednio na poprawę nastroju. Po treningu uspokajamy się, łatwiej nam się zrelaksować, mięśnie rozluźniają się, przestajemy odczuwać stres.
  • Systematyczne pływanie doskonale wpływa także na prawidłową postawę ciała oraz zapobiega skrzywieniom kręgosłupa.
  • Pływanie jest również korzystne dla układu krwionośnego, gdyż zwiększone ciśnienie i masaż skóry przez wodę, pobudza ukrwienie i poprawia krążenie.
  • Regularne wizyty  na basenie pozwolą Wam w przyszłości uniknąć bólów kręgosłupa lub zmniejszą te, które juz Wam dokuczają.
  • Podczas półgodzinnego treningu można spalic około 300 kcal. Temperatura wody sprawia, że nie odczuwa się zbyt szybko zmęczenia, przez co wysiłek staje się przyjemniejszy

Bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej, basen staje się miejscem, gdzie wszelkie granice się zacierają. Zajęcia  nauki pływania dla dorosłych odbywać się będą w grupach 6-8 osób.Szczególnie dbamy o to, aby każdy z naszych początkujących uczniów przeszedł etap oswojenia z wodą, dzięki któremu nabierze do niej zaufania. Zaufanie to pozwoli mu na swobodne poznawanie wszystkich stylów pływackich.

NIGDY NIE JEST ZBYT PÓŹNO, BY ROZPOCZĄĆ CZY DOSKONALIĆ NAUKĘ PŁYWANIA !!!

       logo-1.pngPLT_big.gif   LOGO_SPR_RODZINA.jpg  LOGO_SPR_SENIORZY.jpg